Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tekirdağ bölgesinde profesyonel olarak tuvalet tıkanıklığı açan firma olarak sizlere tuvalet tıkanması, robotlarla tıkanıklık açma ve sunduğumuz bir takım hizmetlerden bahsedeceğiz.
Tuvalet tıkanıklığı problemi hem bizi hem de komşularımızı rahatsız edecek tesisat sorunlarından bir tanesidir. Hiç beklenmedik anlarda karşılaşabileceğiniz sorunlardandır. Tuvalet tıkanıklığı açma işleminin giderilmesi için öncelik olarak tıkanıklığa sebep olan sorunun belirlenmesi gerekmektedir. Bunun için gerekli olan pimaş boru görüntüleme cihazı kullanılmaktadır. Cihazların kabloları tuvaletin içerisine gönderilerek buradan görüntü alınması sağlanmaktadır. Böylece net olarak görerek tuvalet tıkanıklığının sebebini belirlemiş oluruz. Daha sonrasında ise tıkanıklığa sebep olan sorun belirlenmiş olup ardından tuvalet tıkanıklığı açma işlemi uygulamak gerekir. Bu cisim genellikle bir aparat yardımıyla tuvaletten çıkarılmak ya da robot makine yardımı ile parçalanarak basınçlı suyla çıkartılmalıdır. Son olarak ise gerekli kontroller yapılarak ve suyun akışı sağlanarak işlem tamamlanır.

tuvalet tıkanıklığı açma

tuvalet tıkanıklığı açma

Açılan Boru Neden Tıkanır?

Tıkanmış tuvalet borularını kanal açma robotu ile açtırdınız. Ama 1 ay sonra ya da 15 gün sonrasında yine tıkanıyor. Bu problemin nereden ve neden kaynaklandığını bir türlü çözemediniz. İşte burada Aslan tesisat farkı ortaya çıkıyor. Cihazlı tesisatçı ekiplerimiz, tuvalet tıkanıklığını açmak için gider hattına kameralı cihazı gönderiyor. Gönderilen bu kamera ne var ne yok her şeyi gösteriyor. Borunun sürekli tıkanmasına sebebiyet verebilecek tadilat döneminden kalma parça, inşaat döneminden kalma moloz parçası da tıkanıklığa sebep olabilir. Ve ya sorunlu bölgenin meyilli olması gerekiyorken, ters meyil ya da meyilsiz hat çekilmesinden kaynaklı olabilir. Biz tam olarak tuvalet tıkanıklığını oluşturan sorunu bulup sizi bu durumdan kurtarıyoruz. Tıkalı olan borunun yerini kamera sistemi ile tespit edip direk çözüm odaklı işlem başlatıyor ve yoğunlaşıyoruz. Akabinde tuvalet tıkanıklığı açma derdinden sorunsuz olarak kurtulmuş oluyorsunuz.

Hemen Arayın!
Fiyat Teklifi İste!

Tuvalet Gideri Açma Servisi

Tekirdağ bölgesinde hizmet veren Aslan Tesisat, tıkalı tuvaletleri açma servisimizin asıl amacı, evinizin her hangi bir yerinde tadilat yapmadan, robot cihazla tıkanıklığı en kısa sürede çözüme kavuşturmaktır. Uzun kanal borularında en sık rastlanan durumlardan biri, boruya yeterli eğimin verilmemesi sonucunda görülebilen dibe çöken pislik miktarı arttırmasıdır. Seneler sonrasında baz alındığında yaşanacak olan sıkıntı size ve komşunuzu rahatsız edecektir. Kanal borularında çok nadir yaşanan bir diğer sıkıntı ise boru çökme problemidir. Toprağın ağırlığına dayanamayan pimaş borusu, çökme ve suyun az ya da hiç gitmemesine sebep olabilir.

tıkanıklık açan firma

tıkanıklık açan firma

Cihazla Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanan tuvalet giderine kamera gönderilerek tıkanıklığa sebep olan yer tespit edilir.

Tıkanıklığı açma robotu gidere göndererek tıkanıklığa sebep olan kalıntıları parçalayarak dışarı atar.

Son aşamada ise gider açıldıktan sonra kamera tekrardan gönderilerek kontrol edilir. ikinci bir tıkanma varsa tespit edilir.

Tuvalet veya banyonuzda yaşanabilecek en büyük sorunlardan biri olan tuvalet tıkanıklığı açma zor anlar yaşatır. Yaşanılan bu durum sonrasında ise akla ilk gelen soru tuvalet tıkandı nasıl açılır sorusu oluyor. Her tuvaletin tıkanma sebebi aynı değildir bin bir neden vardır. Çok uzun yıllar sonra kullanılan eski dairelerin gider borularında kireçlenme olduğu için çok daralır ve atıklar birikip tıkanıklığa sebep olur. Zaten böyle yerlerde tuvalet tıkanması çok sık yaşanır. Her seferinde gideri açtırmak yerine tadilat yapıp tuvalet taşını değiştirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Fakat wc giderine bez kaçma sonucunda tıkanma yaşandıysa bu işlem için üretilen makineler ile bez parçası pimaştan çıkarılabilir. Robot cihaz ucuna tıkalı olan bölgeyi açmak için helezon yay takılır. Makine yayı çevirerek ileriye doğru baskı uygular. Bununla birlikte tıkalı olan bölgedeki bez parçaları, poşetler, bayan pedleri, çocuk bezleri ve yabancı atık cisimler helezon yayın ucundaki kancaya takılır. Bu şekilde tüm tıkanıklık problemlerinizden kurtulmuş olursunuz.

Aslan Tesisat olarak 2017′ den bu yana su tesisat sektöründe hizmet vermekteyiz. Tekirdağ tuvalet tıkanıklığı açma hizmetini, Avrupa’ dan ithal ettiğimiz son teknoloji modern cihazlar yardımı ve uzman kalifiye personelimiz ile garanti bir şekilde sunuyoruz. Tekirdağ’ ın neresinden ararsanız arayın 15 dakika da servis garantisi veriyoruz.