Aslan Tesisat Tıkanıklık Açma Çalışmaları

Aslan Tesisat olarak bizler pimaş açma, lavabo açma, logar tıkanıklığı açma, gider boruları açma, lavabo açma, tuvalet tıkanıklığı açma işlemleri yapıyoruz. Profesyonel ekibimizle kısa zamanda yerinize gelerek mümkün olduğunca sessiz ve temiz bir şekilde tıkanıklığı gideriyor, kaçakları tespit ediyoruz.

Pimaş Açma

Kameralı pimaş açma hizmetimiz sayesinde kırmadan, dökmeden pimaş tıkanıklığını açıyoruz. Giderin tıkanan bölümünü kamera ile görerek tıkanmanın nedenini tespit ediyor ve gerekli açma işlemini sağlıyoruz.

Pimaş Neden Tıkanır?

Pimaş boruları birçok sebepten dolayı tıkanmaktadır. Bazen lavabolarda meydana gelen pimaş tıkanması, bazen tuvalette bazen de binanın logar borusunda meydana gelebilmektedir.

Lavabolara atılan yabancı cisimler, boyutuna göre ve lavaboya atılma sıklığına göre tıkanıklığa sebep olur. Bu bazen sabun parçaları olurken, bazen de sakal kılları olabilmektedir.

Duş giderleri en çok saç kıllarından dolayı tıkanır. Duş alırken dökülen saçlarımız genelde duşa kabinin giderinde bulunan süzgeçte birikir. Ancak tek tük de olsa süzgeçten geçen kıllar pimaş borusu içinde bir yerde toplanarak birikir ve tıkanıklığa sebep olabilir.

Aynı şekilde banyo yer süzgeci de kıllardan dolayı tıkanabilmektedir. Banyo yer süzgeci saç kıllarından çok vücudumuzun dökülen kıllarından dolayı tıkanır.

Tuvalet pimaş girişleri geniş olduğu için, tuvalete düşen yabancı cisimler tuvaleti tıkamaktadır. Bu bazen çocuklar tarafından tuvalete atılan oyuncak olabileceği gibi bazen rulo halinde tuvalete atılmış tuvalet kâğıdı da olabilmektedir. Kameralı pimaş açma ekiplerimiz tarafından kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içinde tuvalet fırçası olduğu bile tespit edilmiştir.

Resimde tıkanan teras pimaşını kamera ile görüntüleyerek tıkanıklığı tespit ediyor ve boru içini temizliyoruz.

Lavabo Açma

Lavabo tıkanıklığı hepimizin evlerinde yaşadığı en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Özellikle mutfak ve banyo lavaboları sık sık tıkanır ve lavabo taşar. Özellikle altı kapalı olan görünmeyen lavabolar hepimizin canını çok sıkar ve bir yardıma ihtiyaç duyarız.
Lavabo tıkanıklığı açma olmadık zamanlarda meydana gelen bir tesisat sorunudur. Beklenmedik anda oluşması, içindeki atıkların önceden birikmeye başladığını göstermektedir. Lavabolar, çoğunlukla bizim attığımız yabancı cisimlerden dolayı tıkanmaktadır.

Mutfak lavaboları yemek artıkları ve yağlardan, banyo ve tuvalet lavaboları saç kılları, sabun artıklarından dolayı sık sık tıkanır ve can sıkıcı bir şekilde taşar.

Tıkanıklık ne sebeple nasıl olursa olsun açılması gerekir ve aktif olarak kullanılması gerekir. Tüm lavabo sorunlarında Aslan tesisat olarak bizler hizmetinizdeyiz. Kameralı görüntüleme cihazlarımızla tıkanıklığı tespit ederek açıyoruz.

Tıkalı Tuvalet Açma

Tıkalı tuvalet açma işlemi oldukça zor bir iştir. Bazen tıkanıklığın sebebini bilemediğimiz için binanın temeline inen boruların tamamını kontrol etmek gerekir. Tıkanıklığın sebebi genellikle tuvalet borusuna atılan bez parçaları, saç kılları, kalın rulolar halinde atılan tuvalet kağıtları ve ıslak mendillerdir. Tuvalet can sıkıcı şekilde taşar ve kötü kokuya sebebiyet verir. Aslan tesisat olarak bizler tıkanıklığın sebebinin ne olduğunu hemen belirler ve profesyonel ekibimizle tıkayan maddeyi borunun içinden çıkarıp alırız. Aşağıdaki resimlerde yaptığımız çalışmalardan kareleri göreceksiniz.

 

Tıkalı Gider Açma

Aslan tesisat olarak bizler kameralı görüntüleme cihazı ile önce tıkanıklığın kaynağını tespit ediyoruz. Tespit işleminden sonra robot cihaz ile tıkanıklığa müdahale ediyoruz. Tıkanıklık açıldıktan sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile mutlaka tekrar kontrol yapıyoruz. Böylece tıkanıklığın tamamen açıldığına emin oluyoruz.

Banyo lavabolarına atılan sabun atıklarından veya tıraş olurken kesilen sakal kıllarından, yeni yapılan dairelerde boya, beton, toz, parçalarından tıkanabiliyor. Mutfak lavabolarına dökülen atık yağdan veya yemek atıklarından
Tuvalete veya klozete, çocuklar tarafından atılan oyuncaklardan, erimeyen tuvalet kâğıtlarından, ana gider hatlarında; borunun meyilsiz olmasından veya borunun çökmesinden, ana gider hattının bağlı olduğu logar kuyusunun dolmasından kaynaklanmaktadır.

Bu resimde giderin içine cihazımızla girerek tıkalı giderin içindeki maddeleri görüntüledik. Noktasal tıkanıklık tespiti yaparak hataya izin vermiyoruz.

Firmamız Lavabolardaki Pis Su Gideri Tıkanıklığını Nasıl Açmaktadır?

Firmamızdan servis talebinden bulunduğunuzda en kısa sürede gelen ekiplerimiz hemen çalışmaya başlıyor. Öncelikle pis su gideri tıkanıklığının olduğu boruyu kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol etmektedir.
Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrolün amacı, tıkanıklığın nedenini tespit etmektir.
Pis su gideri tıkanıklığının sebepleri farklılık gösterir ve farklı müdahale gerektirir.

Tıkanıklık yabancı cisimden kaynaklanıyorsa, cismin türüne göre robot cihaza uygun başlık takılır.
Bazı başlık çeşitleri cismi parçalamak için kullanılırken bazı başlık türleri ise cismi çıkarmak için kullanılır.
Pis su gideri tıkanıklığının nedeni herhangi bir cisimden değil de, atık yağdan kaynaklanıyorsa robot cihazla tıkanıklık açıldıktan sonra, müşterimize pimaşın yıkanması gerektiği bilgisi verilir. Atık yağ, pis su gideri borusuna yapışarak borunun iç çapını daraltır. Robot cihaz ile gider borusunun açılması geçici çözüm olur ve pis su gideri borusunun tekrar tıkanması kaçınılmaz olur. Pimaş yıkama makinesi ile yıkama yapılarak gider borusu tamamen yağdan temizlenir. Sorun ne olursa olsun en doğru çözümü sizler için uyguluyor ve işimizi bitiriyoruz.

Logar Tıkanıklığı Açma

Logar açma, deneyim ve özel cihazlara sahip olmayı gerektiren hassas bir iştir. Aslan tesisat olarak bizler bu önemli işi uzman personellerimizle en kısa sürede gerçekleştiriyoruz. Logar yerini tespit ederek tıkanıklığı açıyoruz.

Logar kuyusunun dolması veya logar borusunun bazı nedenlerden dolayı tıkanması, logar açma işlemini gerektiren bir durumdur.

Kanalizasyon Açma Neden Gereklidir?

Kanalizasyon boruları iki nedenden ötürü tıkanmaktadır. Bunlardan ilki, kullanıcı hatalarından kaynaklanan tıkanmaktadır. Buna örnek vermek gerekirse, tuvaletlere atılan yabancı cisimler, suda erimeyen cisimler veya çocuklar tarafından tuvalete atılan oyuncaklar.

Kullanıcı hatasından kaynaklanan tıkanıklıklara basit tıkanıklık denilebilir. Basit kanalizasyon tıkanıklığı belirtileri bir anda ortaya çıkar. Aslan tesisat firması olarak biz, basit tıkanıklıkları robot cihazlarla ve deneyimli personel ile rahatlıkla açmaktayız. Firmamız basit kanalizasyon tıkanıklıklarını açarken hiçbir tadilat meydana getirmez.

Diğer tıkanıklık türü, kalitesiz malzemeden veya usta hatalarından kaynaklanan tıkanıklık türüdür. Bu gibi kanalizasyon tıkanıklıklarına kronik tıkanıklık denilebilir. Bunun gibi tıkanıklıklar kendini aniden belli etmez. Kanalizasyon hattı kullanılabilir ama zamanla sorunlar meydana gelir.