Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma işlemleri önceden insanların özellikle ev hanımlarının korktuğu sorunlardan bir tanesiydi. Çünkü tesisatçılar su kaçaklarının yerini bulmak için su borularını kontrol etmekteydiler. Günümüz teknolojisinin getirdiği cihazlar olmadığı için sorunlu bölge bulunana kadar kırma ve dökme işlemi uygulanarak çözüme kavuşurdu.

Evde, iş yerinde, dairede ve dış mekanda su kaçağı bulma bir çok soruna yol açabilmektedir. Su borularının kontrol edilmesi için mutlaka su borularının olduğu bölgenin duvar ya da zeminini kırmak gerekirken artık böyle yöntemler eskide kaldı. Su kaçağı zamanla kullanım nedeniyle ömrü tükenen su taşıma sistemlerinde meydana gelen deformasyondur. Bu deformasyona binada zamanla başka bölümlerde meydana gelen eskime nedeniyle oluşan sebeplerden kaynaklı da olabilir. Günümüzde su kaçağı bulma işlemleri ithal cihazlar sayesinde kısa sürede duvar veya zemini kırmaya gerek kalmadan gerçekleşmektedir.

Su kaçağı bulma

Su kaçağı bulma

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Ev sahipleri, dairede su kaçağı sorunları yaşadıkları zaman ilk olarak su faturaların da ve evin duvarlarında rutubetin oluşumunu gözlemler. 3 Ay önceki faturanızla şuan ki güncel faturanız arasında fark ve fiyat artışı var ise bunun nedeni evinizde olan su kaçağından kaynaklı olabilir. Böyle bir durumda su kaçağı bulma konusunda uzman olarak çalışan Aslan Tesisat şirketi ile hiç vakit kaybetmeden iletişime geçebilirsiniz.

Su kaçakları rutubete sebep olmaktadır. Fakat bunun için su kaçaklarının büyük olması gerekmektedir. Yani su kaçağının uzun bir süredir var olması ama buna hiç müdahale edilmemesi sorunun zamanla büyümesine ve rutubete yol açar. Bahsettiğimiz durumla karşılaşıyorsanız aklınıza su kaçaklarının gelmesi normaldir. Su kaçağı bulma konusunda uzman olan bir firma ile görüştüğünüzde ilk olarak size bu durumu nasıl düşündüğünüz sorulur. Siz belirtileri söylediğiniz taktirde uzmanlarda cihazla su kaçağı bulma işlemine geçerler.

su kaçağı tespiti

su kaçağı tespiti

Cihazla su kaçağını bulmak için öncelikle tesisatçılar şüphelendiğiniz yerleri kontrol ederler. Böylelikle su kaçağı olan bölge daha hızlı bulunur. Fakat evin diğer bölgelerinde de su kaçakları bulunabilir. Bu nedenle evin her alanına dikkatlice bakılır. Bazen su kaçakları daha büyük bir hale gelebilir. Eğer böyle bir durumunuz varsa tesisat borularının da değişmesi söz konusu olabilmektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi eğer buna benzer sorunlar ile karşılaşıyorsanız, hiç vakit kaybetmeden cihazla hizmet veren Aslan Tesisat firmamızdan destek alabilirsiniz. Sizlere 7/24 tüm ilçelere yarım saat içerisinde hizmet vermektedir.

Hemen Arayın!
Fiyat Teklifi İste!

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Aslan Tesisat olarak bizleri arayan ve su kaçağı hakkında bilgi almak isteyen müşterilerimizi bilgilendirmek adına su kaçağını nasıl bulduğumuzu paylaşmak istedik. Su tesisatında oluşan kaçakların tespiti ve onarımı her ustaya göre değişse de günümüzde gelişen tesisat cihazları ile oldukça kolaylaşmıştır. Bir mekanda su problemi olduğunda alçı, boya, fayans, parke dahil her şey zarar görür. Sizde bu belirtilerden yola çıkarak evinizdeki su kaçağını sizlerde fark edebilirsiniz. Bu sebeple su kaçağı olduğunu fark ettiğiniz anda hemen uzman bir firmaya haber vermeniz gerekir. Aslan Tesisat ekipmanlarımız akustik dinleme cihazı ile makine yardımıyla  duyulabilecek kadar büyük su patlaklarını kırmadan tespit edebilmektedir. Bu cihazlar su kaçaklarının yerini bulmada yardımcı olan profesyonel kaçak su bulma ekipmanlardır. Her tesisat firmasında bulunmayan yalnızca  profesyonel hizmet veren firmalarda bulunmaktadır. Sorunlarınızın çözümünü kırmadan yapılmasını ve uzman işçilerin güvenli olarak onarım yapmasını istiyorsanız sizlerde geç kalmadan Aslan Tesisat firmasıyla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Tekirdağ su kaçağı bulma

Tekirdağ su kaçağı bulma

Gizli Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Kombideki su seviyesinin devamlı düşmesi su kaçağı olduğunu ispat eder. Duvarlarda nemlenme, parke ve zeminlerde ıslaklık var ise su kaçağı sorununuzun var olduğunu söyleyebiliriz. Muslukları kullanmadığınız halde su saati dönmeye devam ediyorsa, dairenizde gizli su kaçağı vardır. Parkelerde kabarma oluyorsa ve faturalarınızda yüksek gelmeye başladıysa dairede su sızıntısı var demektir. Alt kattaki komşunuzun duvarında rutubetlenme var ise sizin dairenizde de su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Rutubetlenme ve duvarlarda kabarmalar görüyorsanız su tesisatınızda su kaçağı var demektir.