Aslan Tesisat Kombi Bakımı ve Petek Temizliği Çalışmaları

Kombi Bakımı

Kombi, günlük hayatımızda en çok kullandığımız eşyalardan biri. Kombi özellikle kış aylarında bazen bozulur, çalışması aksar yada hiç çalışmayabilir. Kombinin bazen barı, basıncı düşer. Kombinin normal bar düzeyi 1.5 ila 2 arasıdır. Bazen bu rakamın 0,5 in altına düştüğü görülmüştür.

Kombinin bir iki ayda bir suyunun eksilmesi normaldir. Su basma musluğu ile su basılır ve ihtiyacı olan su verildiğinde su vanası kapanır.

Kombinizin sık sık suyu azalıyor ve barı düşüyorsa bir çok sebebi bulunabilir. Kombinin içinde bir çatlak bulunup su sızdırıyor olabilir. Peteklerin içinden yada peteklere giden tesisatta bir su sızıntısı bulunabilir. Bu ve benzeri durumlarda Aslan Tesisat olarak bizler hizmetinizdeyiz. Profesyonel ekibimizle kombinizin bakımını yaparak olağan haline kısa sürede getiriyoruz.

Petek Temizliği

Petek temizliğine neden ihtiyaç duyarız, petek temizliği nasıl yapılır ve neden yapılmalıdır tüm bu sorulara aşağıda detaylı olarak yanıt veriyoruz. Mutlaka okuyun çünkü günlük hayatınızda ihtiyacınız olan bilgileri bulacaksınız.

Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Peteklerin üstü ısınmıyor ise petekte hava olduğu anlamına gelir. Ancak peteğin altı ısınmıyor ise peteğin dibine tortu biriktiği anlamına gelir ve zaman kaybedilmeden temizlenmelidir. Temizlenmemesi durumunda kombiniz daha çok çalışır, ortam daha az ısınır ve daha fazla enerji kaybına sebep olur. Bu da sizler için ekstra bir maliyet demektir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği hava alma ve petek temizleme işlemi olarak ikiye ayrılır. Petek hava alma işlemi peteklerin üst kısmının soğuk alt kısmının sıcak olması durumunda yapılır. Petek temizliği hava alma işlemi uzman ekibimiz tarafından evinizi kirletmeden ustalıkla yapılır ve peteklerin üst kısımları da artık ısınır ve kombiniz daha az enerjiyle daha iyi ısıtmaya başlar.

Peteklerin alt kısmının soğuk olması durumunda petek temizleme işlemi yapılır. Peteklerin içine biriken tortu ve kirler temizlenerek peteklerin alt kısmınında normal şekilde ısınması sağlanır. Bu sayede kombiniz daha az enerji harcar ve daha iyi bir ısıtma sağlar.