Çerkezköy Tıkanıklık Açma

Çerkezköy‘ de mutfak, lavabo, tuvalet, banyo tıkanıklık açma hizmetleri sunan firmamızın sizler için hazırlamış olduğu Çerkezköy Tıkanıklık Açma adlı makaleyi okumaktasınız.

Tıkanıklığa yol açan nedenlerin arasında yer alan başlıca sorunlar genelde tuvalette mendil ve peçete gibi cisimlerin kullanımından sonra bilinçsizce giderlere atılmasıyla geçekleşir . Teknolojinin yaygınlaşmasıyla birlikte su tesisatı sorunlarının tespiti ve çözümü için cihazlar geliştirilmiştir. Çerkezköy  tıkanıklık  açma  firmamız aklınıza gelebilecek her türlü tıkanıklık probleminizi günümüz şartlarına uygun kanal açma robotu sayesinde hiçbir yeri kırmaya gerek duymadan kısa bir süre içinde çözüme kavuşturmaktadır.

Çerkezköy tıkanıklık açma

Çerkezköy tıkanıklık açma

Mutfak, lavabo, banyo, tuvalet ya da pimaş tıkanıklığının genel olarak üç nedeni vardır.

  1. Kullanıcı hatası yüzünden tıkanma problemi yaşanır.
  2. ise gider borusunda oluşan sorundan kaynaklı meydana gelir.
  3. pimaş gider hattı çekilirken meyil verilmemesi durumudur. Meyili olmayan pimaş hattından zamanla geçen yağ, tortular birikerek orada kalıplaşmış bir tabaka oluşturur. Netice itibariyle tıkanıklık problemi kaçınılmazdır.

Çerkezköy tıkanıklık açma işlemi profesyonel işçilik gerektirir. Önceden bu tarz sorunlar giderilirken kırmadan işlem yapmak imkansız gibi bir şeydi. Ancak yeni gelişen teknikler nedeniyle kırma dökme işlemi yapılmadan hasarsız şekilde sorunu halletmek mümkün hale gelmiştir. Profesyonel tesisatçıların kullandığı gider açma cihazları ve kameralı sistem yardımıyla soruna müdahale edilmektedir. Tıkanıklık açma işlemi için yüksek teknolojik modern kameralı cihazlarla pimaş gider hattı görüntülenir. Görüntüleme sonrası wc tıkanıklığına sebep olan neden tespit edilir. Ardından wc tıkanıklığı açma için kullanılan özel üretilmiş robot makinelerden yardım alınarak sorunlu bölgeye uygulanır. Böylelikle tıkanıklığın nasıl kaynaklandığını bulduktan sonra özel başlıkları olan tıkanıklık açma makinesi devreye girer. Tıkanıklığa göre uygun aparatlar ile müdahaleden sonra sorunun çözülüp çözülmediğini tekrardan kameralı sistemle kontrol edilir. Böylece tıkanıklık ortadan kaldırılmış olur.

Hemen Arayın!
Fiyat Teklifi İste!

Kullanma Hatalarından Dolayı Lavabo, Wc, Tuvalet Tıkanmaları

Gider hatlarına dökülen yağlar, yemek artıkları,

Gidere tuvalet kağıdının atılması,

Suda erimesi zor olan cisimlerin tuvalete atılması,

Tuvaletlerde asılan kokulu süslerin gidere düşmesi,

Ev hanımlarının evi temizledikten sonra vileda da ki atık suların ve temizlik sonrası oluşan yabancı cisimlerin klozete, tuvalete ve wcye direkt olarak dökülmesi,

Banyoda bırakılan ağda bezi, jilet, kulak temizleme çubuğu, pamuk, saç ve sakal kılları tıkanıklığa yol açmaktadır.

Evin sahipleri tarafından tuvalete atılan yabancı cisimler tuvaleti ve giderleri tıkar.

Yapısal Sorun Nedeniyle Tıkanıklıklar

Pimaş gider hatları zamanla tortu, yağ ve kireçlenip daralarak tıkanıklık sorununa yol açmaktadır. Atık su tesisatı yapıldığı zaman ana kolon mümkün oldukça kısa tutulmasında fayda var. Zorunlu değilse kapalı dirsek kullanılmaması daha iyi olur. Yatay döşemeli hatta boruya doğru orantıda meyil verilmelidir. Meyil işleminden bahsedecek olursak; eğer boruya fazla meyil verilirse pislik sudan önce gider ve böylelikle pislikte boru içinde kalmış olur. Wc bölümünde birkaç kullanım sonrasında tıkanıklık meydana gelecektir. Evlerde oluşan ıslak olan zeminlerde zamanla kötü koku ve tıkanıklığa neden olacaktır.

Atık su pimaş hattının meyili az olur ise, atık su pimaş tesisat borusunun içinde daima atıklar ve sular kalacaktır. Pimaş içerisindeki atıklar gün geçtikçe pimaş hattının iç duvarlarına yapışacaktır. Bilhassa klozet ve sifonların “S” parçalarında bahsettiğimiz bu tip sorunlar daima olur. Meyili yetersiz olan pis su pimaş hatlarında su kalıntıları olduğu için gün geçtikçe su kaçağı meydana gelir.

Wc Tıkanıklığı İçin Alınacak Önlemler

Klozet ve wc yanlarına atıklar, yabancı cisimler ve pis peçeteler için atık çöp kovası olmalıdır.

Dairede yaşayan herkesin wc tıkanıklılığı oluşmaması için bilinçli ve duyarlı olması gerekmektedir.

Yaşı küçük çocuklar varsa klozetlere, tuvaletlere ve wclere oyuncak ve atılmaması gereken cisimler atmamaları için sürekli kapılarının kilitli kalması yarar sağlar.

Kamuya açık alanlarda ki wcler de sifon olmadığı için çok daha sık tuvalet tıkanıklığı yaşanmaktadır.

Çağımızda yüksek teknolojinin gelişmesiyle wc tıkanıklığı açma işlemlerinde manuel yöntemler ve evde amatörce kullanılan kimyasal tıkanıklık açıcı maddelerin kullanımı azalmıştır. Bunların kullanılmaması sağlık bakımından büyük önem arz etmektedir. Lakin zaruri ve acil durumlarda illa bu kimyasal maddeler kullanılacaksa üzerimizde koruyucu kıyafetler ve eldivenler kullanılmalıdır. Profesyonel hizmet alınmadığı takdirde kimyasal tıkanıklık açıcı maddeler uygulanmasının ardından pimaş hatlarında eskime, yontulma ve su sızıntıları görülebilmektedir.  Lakin  profesyonel Çerkezköy tıkanıklık açma merkezlerinden wc tıkanıklığı açma hizmeti alırsanız hem maddi hem manevi sizin çıkarınıza olacaktır. Avrupa’ dan ithal modern robot makineler yardımıyla sorunlu bölgenin teşhisi ve onarımı direkt olarak yapılır. Ve sizde evinizin harabeye dönmesini seyir etmezsiniz. Ve bir hayli zaman tasarrufu sağlamış olursunuz. Aslan Tesisat olarak Çerkezköy ve çevresinde her türlü tıkanıklık açma işlerinizi itina ile yapıyoruz.